kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite i nieraz zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, aby odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

Rynek główny restauracja   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o innowacyjne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej polskiej kuchni?

W najwyższym stopniu pospolitymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Krakow Restaurant Polish Cuisine

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej także znaleźć w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, od czasu do czasu egzotycznych potraw.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *